Doktor Atilla Kaya   Klinik Adresi   Telefon

Ben tedavisi en çok ertelenen estetik kusurdur. Bu ertelemenin en sık sebebi “dokunursan kanserleşir” yanlış inancıdır. Tedavi edildğinde sonsuza kadar yok olur ve artık olmayan benler kanserleşemez, ancak tedavi edilmezse ileriki yaşlarda kanserleşebilir.Diğer taraftan kanserleşse bile tedavisi çok kolaydır. Dünyada bu tür sorun sebebiyle ölen insan sayısı yıldırım düşmesinden ölen insan sayısından çok daha azdır. Tedaviyle yok edildiğinde kanserleşme riski de o anda yok edilmiş olur.

Tedavi benin rengine, ciltten kabarıklığına ve iyi kötü huylu oluşuna göre değişir. Tedavide hangi teknolojinin kullanılacağı muayene esnasında belirlenir. Ancak gidilen klinikte hangi teknoloji varsa onla alınır bu sebeple tüm teknolojilere sahip kinikten hizmet alınmaya çalışılmalıdır.

 Ben Tedavi Fiyatları

Diğer hastalıklar gibi standart bir ücret blirlenemez. Çünkü sayı, büyüklük, yapı, kullanılacak teknolojilerden tercih edileni, hastanın sosyal güvencesi ücreti belirleyen faktörlerdir. Kısaca özetlemek gerekirse şöyedir; 5 mm ye kadar olan benlerden ilki 200 TL eklenen her biri 100 TL dir. 5 mm ile 100 mm yani 1 cm arasında olanlar bu ücret % 50 kadar artır yani ilki 300 TL eklenen her biri 150 TL dir. 1cm den daha büyükse ki bazen çok büyük cesametlerde olabilimektedir bu durumda ücretlendirme muyene ile yapılır. Alınacak benin parça alınıp incelenmesi gerekirse veya iyi huylu görünse bile hasta incelenmesini isteyebilir. Parça alınması için ek ücret alınmaz sadece patolojik inceleme için 50 TL ücret alınır.

Ben Tedavi Yöntemleri

Ameliyatla Ben Alma

Artık tarihe karışmış ve hiçbir teknolojinin olmadığı kliniklerce yapılan bir tedavi şeklidir. Benin çapının 2 katına yakın uzunlukta çizgi şeklinde iz kalır ve bu iz benden daha çirkin bir görünüme sebep olur. Teknolojiye sahip olmayan bazı kliniklerin yazdığı “beni incelemek için ameliyatla almak gerekir” söylemi bilimsellikten son derece uzak tamamen hastayı aldatmaya yönelik bir sözdür. Nasıl karaciğeri incelemek için tamamını almayıp, bunun yerine incelemeye yetecek kadar parça alınıp inceliyorsa aynı şekide benin karakterini tespit etmek için punch denilen aletle parça alınıp incelenebilir.

Lazerle Ben Tedavisi

Koyu renkli ve ciltten kabarık olmayan benler için ideal çözümdür, seanslar halinde uygulanır, 2-5 seans sürebilir, türüne göre daha uzun da sürebilir. Seanslar arası 1 ay civarı tutulur. Tedavi edilen benler asla tekrarlamaz. Lazerle  tedaviyi daha yakından tanımanız için hazırladığımız videoyu aşağıdan mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Radyo Frekansla Ben Tedavisi

Radyo frekansla buharlaştıma yöntemi ciltten kabarık olmayan koyu renkli, koyu renkli yada ten renginde olan kabarıklar dahil tüm benlerin tedavisinde kullanılır. Radyo dalgalarının yüzeyel ısıtma gücüyle etkildir. Sorun işlem esnasında buharlaştırılmış olur, oluşum o anda yok olur. Genellikle fark edilir iz kalmaz ama seyrek olarak sivilce izi gibi fark edilmez yada sohbet mesafesinden algılanamayacak düzeyde bir iz kalabilir. Radyo frekansın bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Benin Elektrokoterle  Tedavisi

Radyo frekansa benzer bir teknolojidir. Elektrik arkıyla çalışır. Radyo frekans gibi aynı anda buharlaştırılır. Tek seans yeterlidir % 5- 10 vakada rötuş gerekebilir. Tedavi sonrası belirsiz bir iz kalabilir.

Dondurmayla Ben Tedavisi (Krio terapi)

En eski tedavi yöntemlerindendir. Benin -20 ile -60 dereceye kadar soğutularak dondurulması işlemidir. Dondurulan kısım çürür ve dökülür. Ne kadar derine kadar dondurulduğu fark edilemediği için abartılı iz kalabilir bu sebeple devlet hastaneleri dışında pek uygulayan kalmamıştır.

Kişi tedavi edildiğinde benden kurulduğu gibi gelecekte olabilecek benin kanserleşme riskindende kurtulmuş olur. Yani halk arasında konuşulan ” bene dokunursanız kanserleşir ” inanışının tam tersi doğrudur. Bene dokunursanız kanserleşir görüşünü destekleyen hiçbir bilimsel veri yoktur.

Türkiye’nin ben tedavileri konusunda en birikimli ve teknolojik donanımı tam olan kliniği İdea Klinik tüm Türkiye’de şubeler açmaya devam ediyor.

İstanbul Ben Tedavi Merkezleri

Bakırköy Ben Tedavi Merkezi 0212 572 72 65 veya 0542 621 0888

Kadıköy ben tedavi merkezi 0216 357 00 02 veya 0542 231 2823

Nişantaşı ben tedavi merkezi 0532 463 9682 veya 0212 246 10 04

Diğer büyük şehirler

Ankara ben tedavi merkezi 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47

İzmir ben tedavi merkezi 0232 4221006 veya 0542 295 52 54

Bursa ben tedavi merkezi 0224 2491006 veya 0532 152 26 75

İstediğiniz şube cep telefonuna whatsapp’tan fotoğraflar atarak net ücret bilgisi alabilirsiniz.

Tüm hastalıkda olduğu gibi benleriniz için de iyi araştırma yapın ve doğru kliniği bulmaya çalışın. Hastalık ve olabilecek sorunlarla ilgili hiçbir birikimi olmayan güzellik merkezlerinde, ameliyat dışından hiçbir yöntemin olmadığı devlet hastanelerinde veya bu konuda tecrübesi olmayanlardan hizmet almadan önce iyi düşünmelisiniz. yoksa temel sorununuzdan daha kötü görünen bir iz veya başka sorunlar yaşayabilirsiniz. Unutmayın teknoloji insanlar için üretiliyor. Yine ne yazıkki Türkiye’de hiçbir tıp eğitimi almamış şarlatanların elinde kalmış bitkisel ürünlerden de uzak durmalısınız.

En Fazla Kaç Ben Alınabilir

Bu tamamen hastanın isteğine vedoktorun bu konudaki tecrübesi ve teknolojisine bağlıdır. Bir seansta bir tane alınabileceği gibi çok sayıda da alınabilir. Bu güne kadar bir seansta aldığımız en fazla ben 84 adet idi. Şu fotorafta sadee sırt kısmını görebiliyorsunuz, diğer vücut alanlarıyla birlikte toplam 84 nevüs 2.5 saatte alınabildi. Şöyle bir şey var benini aldığımız kişilerin neredeyse % 90 kadarı daha sonra başka benlerinide aldırmaya geliyor. Bunun en önemli nedeni alınan yüz güldürücü sonuçlarımızdır. İdea Kliniğin Türkiye’deki 6 şubesinde aynı yüksek kalitede ben tedavi etmektedir. İdea Klinik tüm şubelerinde aynı ücretler uygulanmaktadır ve ücret ben sayısına göre belirlenmektedir. Bu hastamızda olduğu gibi çok fazla alınması gerektiğinde indirim uygulanabilmektedir. Toplu ücretlendirme uygulaması yoktur. yani benlerimin hepsini alın tek ücret vereyim uygulaması yoktur. Bir tane alma ücreti 100 TL dir.

Ben Aldırınca İz Kalırmı

Hastaların mutlaka sorduğu sorudur. Evet hangi yöntemle alınırsa alınsın mutlaka az veya çok iz kalacaktır. Derideki tüm yaralanmalar bir şekilde yeni deriyle kaplandığı için farklı görünür. Burada önemli olan hangi bene hangi teknolojinin kullanılacağına doğru karar verebilmektir. Gidilen klinik her tür teknolojiye sahipse bene en uygun yöntemi seçip uygulayacaktır. Doğru teknoloji ve yöntem seçimi sayesinde genellikle sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar belirsiz bir iz kalabilir, bünyeye bağlı olarak çok daha yakından bile zor algılanacak düzeyde iz kalabilir.

Ben Tedavisinden Sonra Çukurluk

Yukarıda yazılanlara istisnai bir durum vardır bunu bilmeniz doğru olur. Bazı benlerin deriden kabarık olduğu gibi deri altına doğru derinliği olabilmetedir. Seyrek karşılaşına bir durumdur ancak ne kadar derine ilerlediğini gösterebilen bir teknoloji yoktur. Uygulayıcı doktor tecrübesine göre tahminde bulunur ve buna göre hastasını bilgilendirir. Eğer benin derideki derinliği 4 mm isebu kadar derine inildiğinde yaklaşık 2 mm çukurluk kalır. Çukurluk kalmasın diye benin yetersiz alınması halinde çukurluk kalmaz ama bu durumda ben yetersiz alınmış olur ve tekrarlar. Burada mantıklı olan temiz zemine kadar inmek ve işlemi bir seansta bitireceğim şeklinde değil gerekirse 2-3 seans yapalım şeklinde yaklaşımdır.

Tedavi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve öncesi sonrası fotoğraflar için  https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html ve http://www.bentedavisi.org linkine bakabilirsiniz.Ben Tedavi için 699 yorum yapılmış


TUGAY

bir telefon büyüklüğünde kahverengi becker nevüs beni tedavi edilebilir mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
Deri nakli gerekebilir, plastik cerrahla görüşün

esra

1 ay önce rf yöntemle burnumun ucundan ben aldırdım kahverengi rengi geçmedi contractubex krem kullanmama gerek olmadığı söylendi geçmesi için ne sürmeliyim.
Op.Dr.Atilla Kaya
Bir şey sürmenize gerek yok 2.seansa gidin

Yunus emre

Çenemde sakalimin ciktigi yerde iki adet beni aldirmak istiyorum. Fakat bu bolgelerde kil ciktigi icin herhangi bir sorun olur mu? Yasim 21. Tras olurken bu benler kaniyor hep.
Op.dr.Atilla Kaya
RF ile tedavi ettirirseniz kıl kökü etkilenmez ve iz kalmaz

Turan

15 gün önce 15 leke beni aldırdım RF ile. İlkin kırmızı olan benler şimdi kırmızı kahverengi oldu bu durum normal mi yoksa benler tekrar mı oluşuyor
Op.Dr.Atilla Kaya
doku iyileşme şekli farklılık gösterebilir.bu süreçte güneşten korunmalısınız

Talihsiz

Merhaba ben 16 yaşındayım yüzümde 3 tane ben var ve biri dudağıma yapışık diper ikiside sakal sıkacak yerde aldıktan sonra kıl köküne zarar veri mi yani sakal ya da bıyık tekrar çıkar mı
Op Dr Atilla Kaya
RF ile alınırsa sorun olmaz

Mert

Hocam normal düz küçük benzeri alabiliyor musunuz ve hangi tedaviyle aliosunuz hicbir yerde öyle bir tedavi yok
Op.Dr. Atilla KAYA
her beni alabiliyoruz, yöntemi muayeneyle belirliyoruz

Deniz

Ben 4 yıl önce su çiçeği geçirdim iz kaldı ne yapabilirim izin geçmesi için
Op.Dr. Atilla KAYA
O tarz izlere çok etkili bir uygulama yok, sayıca fazlaysa dermabrazyon yapılabilir.

Fatih

Tüm ben ve lekeleri aldırmak istiyorum tespit ettiğim 30-40 civarı leke ve ben var.indirim ve kaç seansta bitebilir tecrübeli çok az iz bırakacak doktor araştırıyorum.
Op Dr Atilla Kaya
% 95 tek seansta biter, ben tedavisi konusunda İdea Klinik doktorları en tecrübelidir çünkü her gün ben tedavisi yapılıyor

ahmet

hocam merhabalar yuzumde mercımek ın yarısı kadar yassı seklınde koyu ben var iz ve çukur kalmayacak şekilde hangı yöntemı uygulamanız gereke bılır mulakatım var hemen olmayı dusunuyorum
Op Dr Atilla Kaya
Rf ile

Anonim

Hocam merhaba yüzdeki kabarık olmayan benleri hangi yöntem ile tedavi edilirse en az iz kalır rf mi laser mi laserde derine inildiğinde çukurluk oluşabiliyormuş
Op Dr Atilla Kaya
İz yaklaşık aynıdır, benin kendisi derine iniyorsa çukurluk kalabilir yoksa tam alınmadığı için tekrarlar.

Sima

Hocam ben aldırma yaşı olur mu siz hangi şehirde çalışıyorsunuz Benlerin çıkmaması için ne yapmalıyız lazerlerle aldırmak sizce ćok can yakar mı Nokta kadar bir ben aldırsak iz kalır mı kafada parmak araları gibi yerlerde ben çıksa doktora gözükmelimiyiz?Lütfen Acil cevap TEŞEKKÜRLER
Op Dr Atilla Kaya
Ne çok soru sormuşsunuz
İstanbul Nişantaşı
Ben çımasını engellemek mümkün değil
Pek acımaz
Fark edilir iz kalmaz
Göstermekte yarar var

Semih

Hocam rf yontemi ile 3 ben aldırdım 2 gün once fakat herhangi bir kabuk baglamadı yuzum hala cukur sıvı ilede temas etmedi sebebi ne olabilir kabuk baglayana kadar herhangi bir krem kullanmalimiyim
Op Dr Atilla Kaya
madecassol yada bepanten plus kullanabilirsiniz.iyileşme süreciniz uzundur

Turan

Hocam bende 16 ben var hepsi leke beni ve toplu iğne ucu kadar küçük. Leke benleri iz kalır mı ve tedavi ücreti ne olur
Op Dr Atilla Kaya
muayene ile değerlendirip laser yada RF ile tedavi edebiliriz.ücretler için şu linke bakınız.https://www.IDEAklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

ikra

Merhabalar hocam benim burnumun sağ tarafında yanagımla burnumun birleştiği arada mercimek tanesi büyüklüğünde siyah çıkıntılı bir ben var. Dogdugumda nokta kadarmis ama yaşım ilerledikçe benimde büyüdü ve yaşım şuan 18 mercimek tanesi büyüklüğünde. Ve ailemde halamdada yüzünün aynı yerinde ben var. Yüzümdeki beni hangi yöntemler aldırmamı önerirsiniz. Benimi aldirdigimda nekadar bir iz kalır . Benimi aldirdigimda daha sonradan yeniden ben çıkar mı. Benim kanser riski taşıyorsa aldırmalimiyim. Benim Burnumla yanagimin birleştiği yerde oldugu icin aldirinca estetik acidan büzüşme gibi veya baska türlü estetik açıdan kötü görünür mü. Ve tedavi sonucu nekadar ucret odemem gerekir. Soruları mı cevaplarsaniz cok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim
Op Dr Atilla Kaya
RF ile alınabilir

Reyhan

Hocam ben bir gun once lazerle iki benimi aldirdim kanamasi durmuyor doktor bana hametan surulecek dedi kanama devam ederkenmi surecegim ne yapmaliyim
Op Dr Atilla Kaya
sürebilirsiniz

Hilal

Hocam yüzümde yaklaşık 26 tane ben var 10 yıldır yüzümde duruyorlar aldırmak istiyorum ama sayısı çok olduğu için hepsini aldırsam yüzümde çok iz kalmazmı ? Birde ne önerirsiniz bu benlere size gelcem bir günde alabilirmisiniz hepsini
Op Dr Atilla Kaya
bir günde alabiliriz.en çok rahatsızlık verenleri de alabiliriz

fatma

Meraba hocam ayak bileginin orada bi ben var baya büyük nereye gittiysem tedavisi yok olmaz kesinlikle geçmez diyorlar ama ben rahatsız oluyorum bi an önce alınsn istyrm. Düğünume kadar alınmalı. Napmam gerekiyor kiliste otyrm gelemem çok uzak yerlere nolur bi yardımcı olun
Op Dr Atilla Kaya
ne yazıkki ben tedavisinde henüz uzaktan tedavi yöntemlerini geliştiremedik.yapacak birşey yok.size en yakın merkezimize gidebilirsiniz

Aycan 42

Merhaba Hocam, benim yüzümde sonrada kalemle dokundurup çekilmiş büyüklüğünde 3 tane ben var. Yüzümde fazlalık gibi hissediyorum aldırmak istiyorum. Çok küçük ve çıkıntılı değil. 1 veya 2 mm en fazla ne kadar hocam ?
Dr.Atilla Kaya
üç benin toplamı 400 TL

Ceren

Merhaba 1 ay once yuzumden ben aldirdim ve bir tanesi digerlerinden farkli olarak kirmizi degil kahverengi ve benimin eski boyutundan da buyuk. Ne yapmam gerek
Dr.Atilla Kaya
Nasıl alındı bilmiyorum ama 2.seans gerekiyor

Burak

Benim kulağımda bir ben var ben onu aldırmak istiyorum ama ben ogrenci olduğum için çalışıp kazanmiyorum fiyatlarından bahsedermisiniz çok kötü duruyor lütfen pahalı degildir inşallah
Dr.Atilla Kaya
5 mm ye kadar 200 TL, 5-10 mm arası 300 TL 1 cm den büyükse muayenede ücretlendiriyoruz

naga

>