Medical Art

Ben Tedavi

Ben tedavisi en çok ertelenen estetik kusurdur.Bu ertelemenin en sık sebebi “dokunursan kanserleşir” yanlış inancıdır.Tedavi edilen ben sonsuza kadar yok olur ve artık olmayan ben kanserleşemez,ben ancak tedavi edilmezse ileriki yaşlarda kanserleşebilir.Diğer taraftan ben kanserleşse bile tedavisi çok kolaydır.Dünyada ben kanserinden ölen insan sayısı yıldırım düşmesinden ölen insan sayısından çok daha azdır.

Ben tedavisi benin rengine,ciltten kabarıklığına ve iyi kötü huylu oluşuna göre değişir.Tedavide hangi teknolojinin kullanılacağı muayene esnasında belirlenir.

Ameliyatla ben alma;

Artık tarihe karışmış ve hiçbir teknolojinin olmadığı kliniklerce yapılan bir tedavi şeklidir.Benin çapının 2 katına yakın uzunlukta çizgi şeklinde iz kalır ve bu iz benden daha çirkin bir görünüme sebep olur.

Lazerle Ben Tedavi

Koyu renkli ve ciltten kabarık olmayan benler için ideal çözümdür,seanslar halinde uygulanır,2-5 seans sürebilir.Seanslar arası 1 ay civarı tutulur.Tedavi edilen ben tekrarlamaz. Lazerle ben tedavisini daha yakından tanımanız için hazırladığımız videoyu aşağıdan mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Radyo frekansla ben tedavisi;

Ciltten kabarık olan koyu renkli veya cilt rengindeki benlerin tedavisinde kullanılır.Ben işlem esnasında buharlaştırılmış olur.Sivilce izi gibi fark edilmez bir iz kalabilir.Radyo frekansın bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Elektrokoterle ben tedavisi;

Radyo frekansa benzer bir teknolojidir.Ben aynı anda buharlaştırılır.Tek seans yeterlidir % 10 vakada rötuş gerekebilir.Tedavi sonrası belirsiz bir iz kalabilir.

Dondurarak ben tedavisi (Krio terapi);En eski tedavi yöntemlerindendir.Benin -20,-60 dereceye kadar soğutularak dondurulması işlemidir.Dondurulan ben çürür ve dökülür.Ne kadar derine kadar dondurulduğu fark edilemediği için abartılı iz kalabilir.

Kişi ben tedavisi yapıldığında benden kurulduğu gibi gelecekte olabilecek benin kanserleşme riskindende kurtulmuş olur.Yani bene dokunursanız kanserleşir saçmalığının tam tersi doğrudur.Bene dokunursanız kanserleşir görüşünü destekleyen hiçbir bilimsel veri yoktur.

Ben tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ben tedavi resimleri için www.bentedavisi.com a bakabilirsiniz.


443 Adet Soru & Yorum Yapılmıştır. “Ben Tedavi”


 1. Mehmet diyor ki:

  Hocam benim yüzümde kabarık olmayan küçük benler var yaklaşık 20-25 tane var son 2 senedir çıkmaya başladı. doktora gittiğimde dediki lazer ile aldırınca iz kalabilir dedi doğrumudur hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sohbet mesafesinden algılanmayacak düzeyde iz kalabilir

 2. emre diyor ki:

  Merhaba hocam 16 yaşındayım yüzümde 10 tane ben var araştırdırdım ergenlikte olabilir diyor 20li yaşlarda gider sizin düşünceniz nedir.doktara gittim bunları alırız ama yeniden çıkma ihtimali var dedi.sizcede öyle mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben kendiliğinden kaybolmaz o söz sivilce için söylenir :)

  • emre diyor ki:

   Hocam benler alındıktan sonra bidaha çıkma ihtimali var mı ? Doktara gittim öyle dedi bunun kesin çözümü yokmu eskişehirde önereceğiniz doktor varmı nolur yardımcı olurmusunuz.
   Op.Dr.Atilla KAYA
   tedavi edilen ben tekrarlamaz

 3. Yunus diyor ki:

  Hocam 12 gun once beni aldırdım.Yara hala kabuk bagli durumda.8 gun icinde kabuk duser demistiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabuk 3-5 günde oluşur bundan 5-8 gün sonra düşer ama büyüklük ve derinlik önemli genelde ortalama bir gün söylenir.

 4. pınar diyor ki:

  Yüzdeki kabarik olmayan nokta seklindeki yuzeysel benler icin hangi yontemi kullaniyorsunuz hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazer veya radyo frekans

 5. Fehiman diyor ki:

  Doktor bey merhaba; benim burnumun sag kanadinda yarim nohut buyuklugunde koyu renkli bir ben var.Gitdigim cilt doktoru ve estetik cerrah bunun kikirdak dokununun ustunde oldugunu alinirsa yerinde buyuk bir oyuk olacagini, deligin kapatilmasinin yer itibari ile pek mumkun olmadigini soyleyip bu sekilde kalmasinin daha iyi olacagini soylediler. Fakat yavas yavasda olsa ben buyuyuyor ve ben bu benden cok rahatsiz oluyorum.Bu konuda siz ne onerirsiniz acaba?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  size söyledikleri ameliyat için geçerli bir bu tür benlerin tamamını ameliyatsız yapıyoruz ve böyle sorunlarla karşılaşmıyoruz

 6. Ayşe diyor ki:

  Atilla Bey Adana da yasiyorum ve universite ögrencisiyim.Yaşım ilerledikçe yüzümde gunes isinlariyla artan 20 ye yakin yuzeysel kabarik olmayan nokta seklinde ben var .Adana daki doktorlardan hicbir sekilde cozum icin tatmin edici cvp alamiyorum.koruyucu gunes kremlerine bogmaktan baska bisi yapamiyorlar.eylulun 22-26 si arasi gibi istanbula gelsem sizi bulsam kisa bir surede benlerden kurtulabilir miyim kaç gunde tedavi edersiniz ve bagkurluyum toplamda ne kadar ucretlendirilir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet 1 saatte tedavi edebiliriz

 7. Emre diyor ki:

  merhaba hocam benim yüzümde ete yapışık bir sürü ben var bunları aldırıcam iz kalma durumu ne olur?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  belirsiz iz kalabilir

 8. çağla diyor ki:

  Merhaba hocam benim yüzümde ben var yaklaşık 10 tane 1 tanesi büyük oda çok değil diğerleri küçük küçük biri gözümün altında biri dudağımın ve pskokojim çok bozuldu çok çirkin duruyor aldırmak istiyorum ancak benler et beni değil ciltle bir iz kalırmı diye korkuyorum ve fiyatı ne kadar bilgi verebilirmisiniz acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her tür ben alınabilir
  ilk ben 200 eklenen her ben 100 tl

 9. serap diyor ki:

  hocam iyi günler , ben 16 yaşındayım ve yüzümde cok ben var burnumun üstünde özellikle iri benler var irili ufaklı et beni değil ama . siyah cok göze carpıyor . gittikçede artıyor sadece burnumda 5 tane vardı simdi mınık yeni cıktı niye bilmiyorum. cok rahatsız ediyor beni özgüvenimi azaltıyor . psikolojik dusundukce kafaya taktıkça artıyor olabilir mi ? ve bana ne önerirsiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aldırıp kurtulun

 10. derya diyor ki:

  merhaba hocam ben bugün doktoro giittim yüzümdeki benlern ciltle bir olduğu yani kabarık olmadığı için alınamayacağı alınırsa yara olucağı söylendi ama ben aldrmak ıstyrm szce ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  alınabilir hatta aldığımız benlerin çoğu o şekilde
  sanırım gittiğiniz doktor ben konusuna hakim değildi

 11. gözdenur diyor ki:

  Merhaba. Hocam duyumlarıma göre ben aldırfıktan sonra , benin alindığı bölgenin sonradan altından birşey çıktığı o bölgenin tamamen alındığını söylüyorlar acaba bu doğru mu beni bilgilendirebilir misiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  duyumlarınız yanlış ben alındığında herşey bitmiş olur

 12. betül diyor ki:

  Yüzümde hafif tender kabarık koyu renkte 6 ben ve 4 tane tenin altında yani yüzeysel ben var kesin geçer mi ? Hangi yöntemle alıyorsunuz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hangi yöntemi kullanacağımızı o muayeneyle belirliyoruz

  • betül diyor ki:

   Kesin geçecek mi hocam benler çünkü çok görünen yerdedir çukur vs kalma ihtimali var mı ? Eylulun ilk haftasi geleceğim kesin
   Op.Dr.Atilla KAYA
   evet geçer

   • betül diyor ki:

    Atilla Hocam telefon numaranızı alabilir miyim ?
    Op.Dr.Atilla KAYA
    532 463 96 82

    • betül diyor ki:

     Hocam telefonunuzu ariyorum açan yok mesaj attım yine cevap yok 13 tane ben sosyal güvence olmadan kaç tl tutar bi rakam verebilir misiniz
     Op.Dr.Atilla KAYA
     1400 tl tutar

 13. zeynep diyor ki:

  İyi günler Atilla bey ben 65 doğumluyum
  Benim vücudumda birsürü küçuk et benlerim var onlari ip ile boğuyorum bir sakıncası var mıdır?
  Nasıl bir tedavi ile alınır ? Fiyatları ne kadar olabiliyor?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakıncası olmaz ama tekraraynı yerden çıkar yani kalıcı tedavi olmaz.buharlaştırmayla alırız ilk ben 200 eklenen her ben 100 tl

 14. ömer diyor ki:

  Hocam Merhaba benim yüzümde irili ufaklı benler var bunlarin tedavisi mümkün mü ve tedavi süresi ne kadar sürer? Bir kere nohut tanesi kadar ben vardı onu aldirdim iyi oldu ama hafiften izi kaldı. Bu benlerin büyümesi nr kadar bir süreyle gerçekleşiyor? Teşekkür ler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedavi 1-2 dakika sürer
  yıllar içinde büyür

 15. büşra diyor ki:

  Doktora gitmiştik yani bizi yönlenderisin nereyeye gideceğimizi söylesin diye ama hiç umduğum gibi olmadı.. özel hastahanelere gidecegim deqil mi? Önceden burdaydinız medline hastahanesine gitsem aynı cevabı mı verir acaba?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gideceğinizin yerin adının önemi yok teknolojilere sahip klinikleri araştırın

 16. betül diyor ki:

  Adana da Nerede var ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  adanada ben tedavisi yapan yerler nerede bilmiyorum araştırmalısınız

Yorum Yap Soru Sor

Please note: Comment moderation is currently enabled so there will be a delay between when you post your comment and when it shows up. Patience is a virtue; there is no need to re-submit your comment.

babi