Medical Art

Ben Tedavi

Ben tedavisi en çok ertelenen estetik kusurdur.Bu ertelemenin en sık sebebi “dokunursan kanserleşir” yanlış inancıdır.Tedavi edilen ben sonsuza kadar yok olur ve artık olmayan ben kanserleşemez,ben ancak tedavi edilmezse ileriki yaşlarda kanserleşebilir.Diğer taraftan ben kanserleşse bile tedavisi çok kolaydır.Dünyada ben kanserinden ölen insan sayısı yıldırım düşmesinden ölen insan sayısından çok daha azdır.

Ben tedavisi benin rengine,ciltten kabarıklığına ve iyi kötü huylu oluşuna göre değişir.Tedavide hangi teknolojinin kullanılacağı muayene esnasında belirlenir.

Ameliyatla ben alma;

Artık tarihe karışmış ve hiçbir teknolojinin olmadığı kliniklerce yapılan bir tedavi şeklidir.Benin çapının 2 katına yakın uzunlukta çizgi şeklinde iz kalır ve bu iz benden daha çirkin bir görünüme sebep olur.

Lazerle Ben Tedavi

Koyu renkli ve ciltten kabarık olmayan benler için ideal çözümdür,seanslar halinde uygulanır,2-5 seans sürebilir.Seanslar arası 1 ay civarı tutulur.Tedavi edilen ben tekrarlamaz. Lazerle ben tedavisini daha yakından tanımanız için hazırladığımız videoyu aşağıdan mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Radyo frekansla ben tedavisi;

Ciltten kabarık olan koyu renkli veya cilt rengindeki benlerin tedavisinde kullanılır.Ben işlem esnasında buharlaştırılmış olur.Sivilce izi gibi fark edilmez bir iz kalabilir.Radyo frekansın bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Elektrokoterle ben tedavisi;

Radyo frekansa benzer bir teknolojidir.Ben aynı anda buharlaştırılır.Tek seans yeterlidir % 10 vakada rötuş gerekebilir.Tedavi sonrası belirsiz bir iz kalabilir.

Dondurarak ben tedavisi (Krio terapi);En eski tedavi yöntemlerindendir.Benin -20,-60 dereceye kadar soğutularak dondurulması işlemidir.Dondurulan ben çürür ve dökülür.Ne kadar derine kadar dondurulduğu fark edilemediği için abartılı iz kalabilir.

Kişi ben tedavisi yapıldığında benden kurulduğu gibi gelecekte olabilecek benin kanserleşme riskindende kurtulmuş olur.Yani bene dokunursanız kanserleşir saçmalığının tam tersi doğrudur.Bene dokunursanız kanserleşir görüşünü destekleyen hiçbir bilimsel veri yoktur.

Ben tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ben tedavi resimleri için www.bentedavisi.com a bakabilirsiniz.


370 Adet Soru & Yorum Yapılmıştır. “Ben Tedavi”


 1. mert diyor ki:

  Merhaba hocam yaşım 16. Benim yüzümde 10 yakın kabarık olmayan küçük çaplı benler var.Hepsini aldırmak istiyorum.İz kalmasından çok korkuyorum.Vücudumda da çok ben ve leke var.Yüzümdekileri aldırdıktan sonra memnun kalırsam vücudumdakileride aldırcam.Bakırköydeki yerinize nasıl gelebilirim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet gelebilirsiniz.

 2. Fehmi diyor ki:

  Hocam Cumartesi günleri gelebiliyor muyuz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  cumartesi çalışıyoruz

 3. fatih diyor ki:

  Yeriniz nerde adana damı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  istanbul bakırköy ve kadıköy

 4. Rahman diyor ki:

  Tsk tedavi icin nereye gelmem gerek askeri personelim ve hakkari bolgesindeyim ona gore izin alicam ayrica sakal ektirmeyi dusunuom 5000 kadar nekadar zamanimi alir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2-3 günde ekilir

 5. Rahman diyor ki:

  Mrb hocam bnim cenemde nohut büyüklüğünde ben var aldirma sansim varmi izi kalirmi ve nekadar zamanda işlem bitmiş olur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet alırız,farkedilir iz kalmaz 2-3 dakika sürer

 6. gülcan diyor ki:

  merhabalar sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. benim genital bölgemde benler var ( etli ben değil ) kahverengi kalemucu kadar ve biraz ondan büyük deri ile aynı seviyedeler 15-20 tane kadar beni psikolojik olarak çok rahatsız ediyor bunlar lazerle tek seferde alınırmı tek seferde alınması mümkün mü ve iz kalırmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazer seanslar halinde uygulanır
  bu kadar çoksa kondilom da olabilir muayene olmalısınız

 7. Muge diyor ki:

  Hocam merhaba.Gecen yaz sizde yakma işlemi uygulanarak sag ayak bilegimdeki beni aldirmistim.Sonra ikinci kez lazerle yapildi.Ayni bölgede tekrar ben oluştu bu kez yine kahverengi yalniz kabarik değil.O bölge deri ile ayni düzlemde sadece rengi kahverengi ve sinirlari ayni olacak şekilde.Birkaç seans daha gerekebilir demiştiniz.Sizden randevu alip tekrar gelebilir miyim? Tamamen kaybolmasi için 2 seans yetmiyor sanirim.Teşekkür ederim.Kendinize iyi bakin.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  pigmentasyon belirginse çoklu lazer seansı gerekebilir,gelirseniz uygularız

 8. fatma diyor ki:

  merhaba hocam benim yüzümde üç kabarık ve cok küçük nokta şeklinde benler var ve çok rahatsız oluyorum nokta kadar benleride tedavi edbiliyormusunz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet edebiliyoruz.

 9. Özlem diyor ki:

  Merhaba Atilla ben ben geçen günlerde de size rahatsız olduğum ben ile ilgili danışmıştım. Fakat ben İstanbula gelebilecek gibi değilim gelirsem de geç geleceğim. Ben’i aldırmak için çok acele ediyorum, bu yüzden soru soracağım. Ankara’da yaşıyorum burada lazer ile mi tedavi yaptırmalıyım? Ve devlete mi özele mi gitsem? Neresi iyi yapar bilemiyorum. İz kalmasın istemiyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  devlette ameliyat ederler ve fazla iz kalır

 10. burcu diyor ki:

  merhaba 10 aylık kızımın alnında deriden kabarık olmayan ben var işlem yapmak için küçükmü
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @ medicalart.com.tr ye resim gönderin değerlendireyim

 11. tayfun diyor ki:

  merhabalar,
  dudağımın kenarında ufak aralıklarla 3 küçük ben var. deriden kabarık değiller ve biri dışında diğerinin renkleri açık. forumlarda bu konu çok tartışılmış, lazerle ben aldırma işlemi sonrasında çukur olduğunu ve geçmediğini yazmışlar. çukur oluşmama konusunda bir garanti veriyor musunuz? fotoğraflarımı göndersem bana işlemin nasıl olacağı, iz kalıp kalmayacağı hakkında bilgi verir misiniz? hafif izleri problem etmem ama benden sonra çukur olma ihtimali kötü ve böyle bir ihtimal söz konusu ise o kötü.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hangi branş yada hastalık olursa olsun sağlıkta garantiyi şarlatanlar verir,garanti istiyorsanız başka yerlerle yazışmalısınız

 12. Osman diyor ki:

  Hocam sol ayagimda orta parmagimda kucuk bir ben var onu ameliyatla aldirmam mumkun mu ?ben istanbul disindayimda iz biraksada cerrahi yolla alinabilirmi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tercih edilmez ama alınabilir,eski tarihlerde hep ameliyatla alınıyordu

 13. elif diyor ki:

  mrb hocam :) lazerle ben işlemi yapılıp daha sonra üzerine bant yapıştırılırsa o bant kaç gün kalır ….
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben bant yapıştırmıyor ertesi gün banyo veriyorum
  bunu bant yapıştıranlara sormalısınız

 14. alpaslan diyor ki:

  hocam benim yanagımda iki tane ben var yan yana lazer tedavisini yeşil kart karşılar mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sgk lı gibi ücret ödersiniz
  212 573 45 44 den bilgi alabilirsiniz.

 15. rukiye metin diyor ki:

  merhaba hocam yüzümde 3 tane beni aldırmak için gelicem fakat başka bi şehirde öğrenciyim. seanslar ne kadar süreli yapılcak. bu işlemi yaz tatilinde yaptırsam daha mı uygun olur ya da bir hafta gibi kısa sürede tamamlanır mı. şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 95 tek seansta ve dakikalar içinde tedavi edebiliyoruz

 16. fatma diyor ki:

  mrb hocam ben erzurumda ikamet ediyorum benim yüzümde ve kollarımda çok sayıda benlerim var. yüzümdekiler kabarık değil şekli düzdün fakat kollarımdaki benlern bazıları kabarık bazılarınında şekli düzgün değil bu konuda önerdiğiniz tedavi nedir sayfanızda lazer tedavisini araştırdım iz kalmada ve seans sayısında tereddüt yaşıyorum. 5 seans sürebilir deniliyo erzurumdan sürekli gelme olanağım yok tek seansta bitecek ve iz kalmayacak tedavi yönteminiz var mıı? yüzümde ki benlerin alımında iz kalır mı? lazer yönteminde ki aşamalar nelerdir? ne kadar sürer? ilk seansta renkleri açılıyoda ikincide mi tamamen bitiyor? sorularıma cevap verirseniz sevinirm :) şimdiden teşekkürler :) )))
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dünyada iz bırakmayan yöntem hala geliştirilmedi ama çok belirsiz iz bırakacak en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.

 17. soner diyor ki:

  Hocam sizin verdigniz siteden bisey anlamıyorum 13 tane ben ortalana ne kadar mal olur bide 18 yas altından faydalanabilirmiyim hee bide acık adres verirmisiniz..
  Son sorum olcak randevu almak gerekiyomu..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ilk ben 150 eklenen her ben 75 tl

 18. Nurten diyor ki:

  siz yanlış anladınız oğlum beniyle oynayıp kanattı kabuk bağladı tekrar çıkacak mı bu ben tekrar çıkacaksa yara iyleşince mi getirelim yoksa direk getirelim mi kanser felan olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tekrar çıkarsa getirin

 19. Nurten diyor ki:

  yara iyleşince getirin demiştiniz fakat bu yara şuan kabuk bağladı ama ben gözükmüyor? Yoksa kabuk düşünce mi gelecek? Kanserleşmesine yol açabilir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yanlış anlamışsınız vede size verilen kağıtta yazanları okumamışsınız
  1.5-2 ay sonra kabarıklık varsa gelin rötuş yapalım demiştim ayrıca % 95 ihtimalle de gerekmeyeceğini söylemiştim
  olmayan ben kanserleşmez yani tedavi olmakla kanserleşme ihtimalini de sıfırlamış oldunuz

 20. şerife diyor ki:

  peki hocam , cerrahi işlemle aldırırsam zararı olur mu , ve lazer için izkalır diye bir görüş var bundanda çekiniyorum..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazerde farkedilir iz kalmaz ama cerrahi olarak aldırırsanız benden daha kötü görünen bir iz kalır.ben tedavisinde cerrahi tarih oldu.

Yorum Yap Soru Sor

Please note: Comment moderation is currently enabled so there will be a delay between when you post your comment and when it shows up. Patience is a virtue; there is no need to re-submit your comment.

kambing