Ben tedavisi en çok ertelenen estetik kusurdur.Bu ertelemenin en sık sebebi “dokunursan kanserleşir” yanlış inancıdır.Tedavi edilen ben sonsuza kadar yok olur ve artık olmayan ben kanserleşemez,ben ancak tedavi edilmezse ileriki yaşlarda kanserleşebilir.Diğer taraftan ben kanserleşse bile tedavisi çok kolaydır.Dünyada ben kanserinden ölen insan sayısı yıldırım düşmesinden ölen insan sayısından çok daha azdır.

Ben tedavisi benin rengine,ciltten kabarıklığına ve iyi kötü huylu oluşuna göre değişir.Tedavide hangi teknolojinin kullanılacağı muayene esnasında belirlenir.

Ameliyatla ben alma;

Artık tarihe karışmış ve hiçbir teknolojinin olmadığı kliniklerce yapılan bir tedavi şeklidir.Benin çapının 2 katına yakın uzunlukta çizgi şeklinde iz kalır ve bu iz benden daha çirkin bir görünüme sebep olur.

Lazerle Ben Tedavi

Koyu renkli ve ciltten kabarık olmayan benler için ideal çözümdür,seanslar halinde uygulanır,2-5 seans sürebilir.Seanslar arası 1 ay civarı tutulur.Tedavi edilen ben tekrarlamaz. Lazerle ben tedavisini daha yakından tanımanız için hazırladığımız videoyu aşağıdan mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Radyo frekansla ben tedavisi;

Radyo frekansla buharlaştıma yöntemi ciltten kabarık olmayan koyu renkli, koyu renkli yada ten renginde olan kabarıklar dahil tüm benlerin tedavisinde kullanılır. Ben işlem esnasında buharlaştırılmış olur, oluşum o anda yok olur. Genellikle fark edilir iz kalmaz ama seyrek olarak sivilce izi gibi fark edilmez bir iz kalabilir. Radyo frekansın bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Elektrokoterle ben tedavisi;

Radyo frekansa benzer bir teknolojidir.Ben aynı anda buharlaştırılır.Tek seans yeterlidir % 10 vakada rötuş gerekebilir.Tedavi sonrası belirsiz bir iz kalabilir.

Dondurarak ben tedavisi (Krio terapi);En eski tedavi yöntemlerindendir.Benin -20,-60 dereceye kadar soğutularak dondurulması işlemidir. Dondurulan ben çürür ve dökülür.Ne kadar derine kadar dondurulduğu fark edilemediği için abartılı iz kalabilir bu sebeple devlet hastaneleri dışında pek uygulayan kalmamıştır.

Kişi ben tedavisi yapıldığında benden kurulduğu gibi gelecekte olabilecek benin kanserleşme riskindende kurtulmuş olur.Yani bene dokunursanız kanserleşir saçmalığının tam tersi doğrudur.Bene dokunursanız kanserleşir görüşünü destekleyen hiçbir bilimsel veri yoktur.

Ben tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ben tedavi resimleri için www.bentedavisi.com a bakabilirsiniz.

Ankara ben tedavi merkezi Medicalart Ankara hizmete girdiBen Tedavi için 625 yorum yapılmış


Bernan

Hocam, benim sağ elimin üstünde birkaç senedir 2 milim kadar küçük siyah bir ben var. Et beni değil ve sarkık da değil, yüzeysel yani. 2 sene kadar önce göğsümün yanında bele doğru bir yerde et beni vardı ve sarkıktı (Kopacak gibiydi artık) Onu aldırmamda doktor (dermatolog) sakınca görmedi ve aldırdım, o zamandan beri bir sağlık sorunu da çıkmadı o beni aldırdığımdan ötürü çok şükür. Fakat aynı doktor elimin üstündeki beni aldırmamı istemedi, ”Sıkıntı çıkarabilir” dedi. Ama ben o benden rahatsız oluyorum ve o beni aldırmak istiyorum. Annem ve babam da doktorun dediğini önemsiyor ve o beni aldırmamı istemiyor. Sizce doktorun dediğini dinliyim mi? Yoksa o benin alınmasında bir sakınca yok mudur? Sakınca yoksa eğer, annemi ve babamı nasıl ikna edebilirim?
Op.Dr.Atilla KAYA
bernan sen canın sıkıldıkça konu bulup yazıyorsun sanırım.ben her yaşta tedavi edilebilir.ebeveynlerini ikna etmek sana kalmış.benin kalması sakıncalıdır

gökhan

hocam hayırlı günler. hastanenizde buharlaştırma yöntemi ile et beni aldırcam. vücuttan kabarık ve alt göz kapağımın üzerinde yer almakta. sanırım seçtiğim yöntem uygun. kadıköy şubesi telefonuna resim de yolladım. fakat bi durumu merak ediyorum. benler iyi ve kötü huylu olduğundan kendi benimin de bu konuda netleştirilmesini nasıl sağlamalıyım. hastanenizde bunun testide mümkünmüdür?
Op.Dr. Atilla KAYA
patolojiye gönderebiliriz

Ahmet

Hocam ben tedavisi yapılan yanakta sakal çıkarmı ve iz kalırmı
Op.Dr.Atilla KAYA
Sakal köklerini etkilemeyecek teknoloji kullanıyoruz, belirsiz iz kalabilir

Bilge

Hocam 2 ay önce koterle 20 ben aldırdım kızarıklık çok belli doktor 2 3 aya geçer demişti ama geçmedi kapatmaktan yoruldum cidden 18 yaşındayım herkeste farklı olur demişsiniz ama yaklaşık ne kadar sürede geçiyor yani genelde ?
Op.Dr.Atilla KAYA
genellikle 2 ayda geçiyor ama bünyeye bağlı olarak bu süre 2 hafta olabildiği gibi 8 ayı da bulabiliyor, tamamen bünye ile ilgili bir durum.Özellikle beyaz tenliler bu konuda daha şanssız

mustafa

hocam sorumu yazmıstım ama yuzumdekı cısmın fotosunu atmak ıstıyorum sıze Nerden Ulasabılırım Whatsap vb. yerlerden
Op.Dr.Atilla KAYA
info @medicalart.com.tr ye fotoğraf gönderbilirsin.0532 463 96 82 nolu telefona da atabilirsin

Harun Çelebi

Merhaba Hocam

Başımda saçların arasında kabarık yaklaşık 6-7 milim çapında çok koyu renkli bir ben var,
bu beni aldırmak mümkün mü, aldırdıktan sonra çok iz kalır mı ve o bölge de saç çıkar mı ?

Op.Dr.Atilla KAYA
Radyo frekansla buharlaştırma yönteminde saç kökleri etkilenmediği için iyileştikten sonra nereden alındığını berberiniz bile bulamaz

emre

merhabalar atilla bey

koter ile ben tedavisinden sonra oluşan pembe dokuya contractubex mi yoksa bephanten plus kreminimi sürmemiz daha uygun olur ? hangisi yarayı normal doku rengine dönüşmesine ve iyileşme sürecinin hızlanmasına yararlı olur ?
Op.Dr.Atilla KAYA
her ikisinide kullanabilirsiniz

fatma

Konya da lazerle yada radyofrekansi ile tedavi olunabilecek yeriniz var mi
Op.Dr.Atilla KAYA
yok

hakan

bugün ayağımın altında ben fark ettim. kanser olup olmadığını merak ediyorum. hangi branşa baktırmam gerekiyor. bi de ben bu beni aldırmak istiyorum derimle aynı seviyede hangi yöntemi önerirsiniz? rengi de koyu bayağı.
Op.Dr.Atilla KAYA
kliniğimizde muayee ücretsiz gelirseniz beninizi değerlendirip tedavi edebiliriz.gerekli ise tedavi esnasında biopsi alabiliriz

ayşekara

iyi günler kliniğinzde 1 ay önce buharlaştırma ile ben aldırmıştım tekrar ben çıktı moralim cok bozuldu eskisinden bir farkı yok ne olacak
Op.Dr.Atilla KAYA
kontrole gelmelisiniz

Arda Çelikkale

Hocam merhaba,

Yüzümde ve vücudumda zamanla çok sayıda ben oluştu…ve zamanla sayılarının arttığını gözlemliyorum…bunların çoğu kabarık olmayan tenimle aynı seviyede olan benler…bunları aldırmak istiyorum…hangi yöntemle alınmasını önerirsiniz ve iyileşme süresi ne kadar sürer…iyileşme süresinde kabuk bağlamadan iyileşmesini sağlayan bir yöntem var mıdır…krem, ilaç vs…gibi…bilgi verirseniz memnun olurum…
temin edebilirsin
laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin.bepanten plus yada madecassol kullanabilirsin

Berk

Merhaba hocam yüzümde derinde hafif kabarık benimi aldırdım. Şubat ayında aldırmıştım hala deri rengine dönmedi ,benin üzerinde deri oluşmadı nedeni ne acaba deri oluşurmu hocam .
Op.Dr.Atilla KAYA
bazı kişilerde tam iyileşme uzun zaman alabiliyor

emre

merhabalar elektrokoter ile ben tedavisinden 2 hafta sonra kabuk düştü ve şuan pembe doku ve çukurluk mevcut, contractubex kremini gün aşırı masaj ile koterden sonra oluşan pembe dokuya sürmeye başladım sizce pembe dokuya bir zararı olur mu ? veya yararı olur mu bilgilendirirseniz sevinirim
Op.Dr.Atilla KAYA
olmaz,kullanabilirsin

ayse kara

iyi günler buharlaştırma ile alınan benler tekrarlar mı
Op.Dr.Atilla KAYA
kökü tamamen temizlenebilen ben tekrarlamaz

burak

atilla bey merhabalar koter ile ben tedavisinin 12.gününde kabuğu kaldırdım şuan yoğun şekilde pembelik mevcut bu pembelik için öneriniz nedir ? hangi kremleri kullanmalıyız ve güneş kreminin önemi varmı aydınlatırsanız sevinirim
Op.Dr.Atilla KAYA
keşke kabuk kendi haline düşseydi,güneş kremi kullanmanızı öneririm

samet

hocam merhaba deriden kabarık et benini koter ile almıştık rötüş için geldim ve tekrar bir rötüş yapıldı benin oldugu alana, çukurluk kalır mı kalır gibi görünüyor 3 seans yapıldı koter ile birazda ağrı var acaba durum ne olur
Op.Dr.Atilla KAYA
çukurluk kalmaması için çok derine inmiyoruz.belirli bir iz kalacağını sanmıyorum

hakan

merhabalar

deriden kabarık ben için hangi tedavi yöntemini uyguluyorsunuz süreç ve rötüş olasılığı hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz.
Op.Dr.Atilla KAYA
buharlaştırma.genellikle 21 gün civarı tamamen toparlıyor.eğer kökü derinde ise 2 ay kadar sonra rötuş yapıyoruz

mustafa

hocam kucukken bısıkletten dusmustum ben seklınde derımın altında gıbı bı leke cıktı kahverengı bunun ıcın bıtkısel tedavı yada napmalıyım
Op.Dr.Atilla KAYA
kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavi edilip edilemeyeceğine karar verebiliriz

İbrahim

Merhaba
2 yıl önce elektro koter ile ben alımı yapmıştırdım size, 2013 nisan ayında aldık, 5 ay sonra çok dikkat çekmese küçük şeker tanesi kadar lekeler belirdiği için rötüş yapık.Kızarıklık 3-4 ay sürdü daha sonra belli belirsiz bir iz kaldı, eskiye göre tabi ki çok iyi görüntüydü. 1.5 yıl sonra çok küçük bir şeker tanesi kadar ben çıktı elektro koter uygulanan yerde, 3. rötüş için geldim dün, derinin altında oldugu için çukurluk oluşmaması için yüzeysel rötüş yaptınız, şuan 3.seansın 1.günü, yara tam olarak kabuk bağlamadı, kabuk bağlayıp kabuk düştükten sonra mı bephanten plus kremi kullanayım ? yoksa şuan için kullanmam yaranın kabuk tutmasını engeller mi ?
ek olarak kabuk düştükten sonra yüksek faktörlü güneş kremi ve 3-4 ay boyunca bephanten plus kullanmayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ? koterle ben tedavisinden sonra kişiden kişiye göre değişen belli belirsiz kızarıklık kalıyor çünkü, ama 1 yıldan sonra tabi birşey kalmıyor.
Op.Dr.Atilla KAYA
Hemen kullanmanızda sakınca yok, kabuk olmasa da önemi yok, güneş koruyucu yeterli olur

ayşe

Hocam doğuştan olan yüzeysel benin tedavisi mümkün mü
Op.Dr.Atilla KAYA
mümkün gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavi edebiliriz