Medical Art

Ben Tedavi

Ben tedavisi en çok ertelenen estetik kusurdur.Bu ertelemenin en sık sebebi “dokunursan kanserleşir” yanlış inancıdır.Tedavi edilen ben sonsuza kadar yok olur ve artık olmayan ben kanserleşemez,ben ancak tedavi edilmezse ileriki yaşlarda kanserleşebilir.Diğer taraftan ben kanserleşse bile tedavisi çok kolaydır.Dünyada ben kanserinden ölen insan sayısı yıldırım düşmesinden ölen insan sayısından çok daha azdır.

Ben tedavisi benin rengine,ciltten kabarıklığına ve iyi kötü huylu oluşuna göre değişir.Tedavide hangi teknolojinin kullanılacağı muayene esnasında belirlenir.

Ameliyatla ben alma;

Artık tarihe karışmış ve hiçbir teknolojinin olmadığı kliniklerce yapılan bir tedavi şeklidir.Benin çapının 2 katına yakın uzunlukta çizgi şeklinde iz kalır ve bu iz benden daha çirkin bir görünüme sebep olur.

Lazerle Ben Tedavi

Koyu renkli ve ciltten kabarık olmayan benler için ideal çözümdür,seanslar halinde uygulanır,2-5 seans sürebilir.Seanslar arası 1 ay civarı tutulur.Tedavi edilen ben tekrarlamaz. Lazerle ben tedavisini daha yakından tanımanız için hazırladığımız videoyu aşağıdan mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Radyo frekansla ben tedavisi;

Ciltten kabarık olan koyu renkli veya cilt rengindeki benlerin tedavisinde kullanılır.Ben işlem esnasında buharlaştırılmış olur.Sivilce izi gibi fark edilmez bir iz kalabilir.Radyo frekansın bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Elektrokoterle ben tedavisi;

Radyo frekansa benzer bir teknolojidir.Ben aynı anda buharlaştırılır.Tek seans yeterlidir % 10 vakada rötuş gerekebilir.Tedavi sonrası belirsiz bir iz kalabilir.

Dondurarak ben tedavisi (Krio terapi);En eski tedavi yöntemlerindendir.Benin -20,-60 dereceye kadar soğutularak dondurulması işlemidir.Dondurulan ben çürür ve dökülür.Ne kadar derine kadar dondurulduğu fark edilemediği için abartılı iz kalabilir.

Kişi ben tedavisi yapıldığında benden kurulduğu gibi gelecekte olabilecek benin kanserleşme riskindende kurtulmuş olur.Yani bene dokunursanız kanserleşir saçmalığının tam tersi doğrudur.Bene dokunursanız kanserleşir görüşünü destekleyen hiçbir bilimsel veri yoktur.

Ben tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ben tedavi resimleri için www.bentedavisi.com a bakabilirsiniz.


454 Adet Soru & Yorum Yapılmıştır. “Ben Tedavi”


 1. emre diyor ki:

  Hocam lazerle alınırken ben acıyor mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır pek acımaz

 2. ziyaretçi. diyor ki:

  Hocam ben cumartesi günü tedavi oldum. 3 tane benimi aldırdım. Fakat şu an çukur şeklinde. Haftaya cumartesine kadar geçmezse o gün gelirsem rötuş yapabilir misiniz? Çünkü normal şartlarda 3-7 günde çukurların düşeceğini söylemiştiniz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çukur değil kabuk düşer
  2 aydan önce rötuş yapılmaz çünkü düzelme o zaman kadar devam eder

 3. emre diyor ki:

  Hocam lazer veya başka yöntemle alınan benler kanser yapma riski varmı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben aldırmak kanser yapmaz hatta beinin kanserleşme riskini de ortadan kaldırır

 4. Murat diyor ki:

  Hocam. Merhaba iyi günler
  Yüzümde et beni olmayan kücük büyük bir cok ben bulunmakta ve bunlardan rahatsız oluyorum nasıl bi yol izleye bilirim fiyat nedir herhangibi bi zararı olurmu bana ilginiz icin tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben tedavisinin zararı olmaz
  muayeneyle en az iz bırakacak yöntemi belirler ve uygularız

 5. ezgi diyor ki:

  merhaba bu yıl içerisinde ben tedavisi olup 8 ay sonra falan zoretanin gibi sivilce ilaçlarına başlamanın deriyi incelteceği için alınan beni tekrarlaması veya alınan benin yerinde çukurluk oluşması gibi bi problem olur mu?teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dikkatli çalışılırsa sorun olmaz

 6. emre diyor ki:

  Hocam akne,siyah noktalar terimleri benlerin terimimidir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır başka sorun onlar

 7. emre diyor ki:

  Hocam lazerle alınan benlerde çukur kalma ihtimali varmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kullanılan lazere bağlı

 8. Mehmet diyor ki:

  Hocam ankarada tavsiye ettiğiniz bir yer varmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ankarada ben tedavisi yapan klinikler vardır mutlaka ama verebileceğim adres yok

 9. emre diyor ki:

  Hocam fraksiyonel lazer iyimidir sizce benimi aldırcam sizin düşünceniz nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyidir ama buharlaştırmada daha ince ayrıntılı çalışabildiği için o daha iyiidir

 10. esra diyor ki:

  Hocam geçen hafta Yüzümdeki beni doktorum doldurarak tedavi etti bir süre sonra kabuk bağladı ve o kabuk bugün düştü ancak ne.yazık ki bende bir değişiklik olmamış olduğu gibi duruyor kızarık biçimde moralim bozuldu düzelecek diye bekliyordum.bunun iyileşme ihtimali olabilir mi yoksa zaman kaybetmeden bir estetik uzmanına mı görünmeliyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  krio nun başarısı düşüktür tedavi uzun sürer buharlaştırma yöntemini araştırın o anda yok olur

 11. esra diyor ki:

  hocam ben geçen hafta dondurularak ben tedavisi gördüm.bir süre sonra kabuk bağladı.bugün de o kabuk bağlayan kısım düştü ama sanki her şey eski haline dönmüş gibi.ilk halini aldı yüzüm :( iyileşir mi zamanla ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  krio böyledir çok seans yapmak gerekebilir o sebeple pek kullanıcısı yok
  başka yöntemleri araştırın

 12. Mehmet diyor ki:

  Hocam benim yüzümde kabarık olmayan küçük benler var yaklaşık 20-25 tane var son 2 senedir çıkmaya başladı. doktora gittiğimde dediki lazer ile aldırınca iz kalabilir dedi doğrumudur hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sohbet mesafesinden algılanmayacak düzeyde iz kalabilir

 13. emre diyor ki:

  Merhaba hocam 16 yaşındayım yüzümde 10 tane ben var araştırdırdım ergenlikte olabilir diyor 20li yaşlarda gider sizin düşünceniz nedir.doktara gittim bunları alırız ama yeniden çıkma ihtimali var dedi.sizcede öyle mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben kendiliğinden kaybolmaz o söz sivilce için söylenir :)

  • emre diyor ki:

   Hocam benler alındıktan sonra bidaha çıkma ihtimali var mı ? Doktara gittim öyle dedi bunun kesin çözümü yokmu eskişehirde önereceğiniz doktor varmı nolur yardımcı olurmusunuz.
   Op.Dr.Atilla KAYA
   tedavi edilen ben tekrarlamaz

 14. Yunus diyor ki:

  Hocam 12 gun once beni aldırdım.Yara hala kabuk bagli durumda.8 gun icinde kabuk duser demistiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabuk 3-5 günde oluşur bundan 5-8 gün sonra düşer ama büyüklük ve derinlik önemli genelde ortalama bir gün söylenir.

 15. pınar diyor ki:

  Yüzdeki kabarik olmayan nokta seklindeki yuzeysel benler icin hangi yontemi kullaniyorsunuz hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazer veya radyo frekans

 16. Fehiman diyor ki:

  Doktor bey merhaba; benim burnumun sag kanadinda yarim nohut buyuklugunde koyu renkli bir ben var.Gitdigim cilt doktoru ve estetik cerrah bunun kikirdak dokununun ustunde oldugunu alinirsa yerinde buyuk bir oyuk olacagini, deligin kapatilmasinin yer itibari ile pek mumkun olmadigini soyleyip bu sekilde kalmasinin daha iyi olacagini soylediler. Fakat yavas yavasda olsa ben buyuyuyor ve ben bu benden cok rahatsiz oluyorum.Bu konuda siz ne onerirsiniz acaba?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  size söyledikleri ameliyat için geçerli bir bu tür benlerin tamamını ameliyatsız yapıyoruz ve böyle sorunlarla karşılaşmıyoruz

 17. Ayşe diyor ki:

  Atilla Bey Adana da yasiyorum ve universite ögrencisiyim.Yaşım ilerledikçe yüzümde gunes isinlariyla artan 20 ye yakin yuzeysel kabarik olmayan nokta seklinde ben var .Adana daki doktorlardan hicbir sekilde cozum icin tatmin edici cvp alamiyorum.koruyucu gunes kremlerine bogmaktan baska bisi yapamiyorlar.eylulun 22-26 si arasi gibi istanbula gelsem sizi bulsam kisa bir surede benlerden kurtulabilir miyim kaç gunde tedavi edersiniz ve bagkurluyum toplamda ne kadar ucretlendirilir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet 1 saatte tedavi edebiliriz

 18. Emre diyor ki:

  merhaba hocam benim yüzümde ete yapışık bir sürü ben var bunları aldırıcam iz kalma durumu ne olur?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  belirsiz iz kalabilir

 19. çağla diyor ki:

  Merhaba hocam benim yüzümde ben var yaklaşık 10 tane 1 tanesi büyük oda çok değil diğerleri küçük küçük biri gözümün altında biri dudağımın ve pskokojim çok bozuldu çok çirkin duruyor aldırmak istiyorum ancak benler et beni değil ciltle bir iz kalırmı diye korkuyorum ve fiyatı ne kadar bilgi verebilirmisiniz acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her tür ben alınabilir
  ilk ben 200 eklenen her ben 100 tl

Yorum Yap Soru Sor

Please note: Comment moderation is currently enabled so there will be a delay between when you post your comment and when it shows up. Patience is a virtue; there is no need to re-submit your comment.

domba