Ben tedavisi en çok ertelenen estetik kusurdur.Bu ertelemenin en sık sebebi “dokunursan kanserleşir” yanlış inancıdır.Tedavi edilen ben sonsuza kadar yok olur ve artık olmayan ben kanserleşemez,ben ancak tedavi edilmezse ileriki yaşlarda kanserleşebilir.Diğer taraftan ben kanserleşse bile tedavisi çok kolaydır.Dünyada ben kanserinden ölen insan sayısı yıldırım düşmesinden ölen insan sayısından çok daha azdır.

Ben tedavisi benin rengine,ciltten kabarıklığına ve iyi kötü huylu oluşuna göre değişir.Tedavide hangi teknolojinin kullanılacağı muayene esnasında belirlenir.

Ameliyatla ben alma;

Artık tarihe karışmış ve hiçbir teknolojinin olmadığı kliniklerce yapılan bir tedavi şeklidir.Benin çapının 2 katına yakın uzunlukta çizgi şeklinde iz kalır ve bu iz benden daha çirkin bir görünüme sebep olur.

Lazerle Ben Tedavi

Koyu renkli ve ciltten kabarık olmayan benler için ideal çözümdür,seanslar halinde uygulanır,2-5 seans sürebilir.Seanslar arası 1 ay civarı tutulur.Tedavi edilen ben tekrarlamaz. Lazerle ben tedavisini daha yakından tanımanız için hazırladığımız videoyu aşağıdan mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Radyo frekansla ben tedavisi;

Radyo frekansla buharlaştıma yöntemi ciltten kabarık olmayan koyu renkli, koyu renkli yada ten renginde olan kabarıklar dahil tüm benlerin tedavisinde kullanılır. Ben işlem esnasında buharlaştırılmış olur, oluşum o anda yok olur. Genellikle fark edilir iz kalmaz ama seyrek olarak sivilce izi gibi fark edilmez bir iz kalabilir. Radyo frekansın bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Elektrokoterle ben tedavisi;

Radyo frekansa benzer bir teknolojidir.Ben aynı anda buharlaştırılır.Tek seans yeterlidir % 10 vakada rötuş gerekebilir.Tedavi sonrası belirsiz bir iz kalabilir.

Dondurarak ben tedavisi (Krio terapi);En eski tedavi yöntemlerindendir.Benin -20,-60 dereceye kadar soğutularak dondurulması işlemidir. Dondurulan ben çürür ve dökülür.Ne kadar derine kadar dondurulduğu fark edilemediği için abartılı iz kalabilir bu sebeple devlet hastaneleri dışında pek uygulayan kalmamıştır.

Kişi ben tedavisi yapıldığında benden kurulduğu gibi gelecekte olabilecek benin kanserleşme riskindende kurtulmuş olur.Yani bene dokunursanız kanserleşir saçmalığının tam tersi doğrudur.Bene dokunursanız kanserleşir görüşünü destekleyen hiçbir bilimsel veri yoktur.

Ben tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ben tedavi resimleri için www.bentedavisi.com a bakabilirsiniz.

Ankara ben tedavi merkezi Medicalart Ankara hizmete girdiBen Tedavi için 661 yorum yapılmış


murat

Hocam merhaba…….benim burnumun ucunda ve tam ortasında bir buçuk susam tanesi büyüklüğünde açık kahverengi olan ve tamamen derimle aynı yüzeyde olan yani çıkıntı değil tamamen düz olan bir ben var……..
Hocam Ben bu beni aldirirsam herhangi bir iz kalır mı ? Ve size anlattığım bu ben için iz birakmayacak en uygun tedavi yöntemi hangisidir ?…….
Çok teşekkür ederim hocam
Op.Dr.Atilla Kaya
RF yada laserle tedavi edebiliriz.farkedilir bir iz kalamz

Elif

Merhaba. Ben şimdi saydım yüzümde 21 tane ben var. İrili ufaklı. Yaşım henüz 18. Ne yapmam gerekiyo?
Op Dr Atilla Kaya
Rahatsız edenleri alabiliriz

Melis

Merhaba hocam benim yüzümde 5 tane bene 4 sene önce lazer tedavisi uygulandı 4 seans kadar. Renkleri çok açıldı ama tamamen geçmedi. Bu sene başka bir doktor elektrokoter yöntm uyguladı. 2 ay oldu hala geçmedi ve bir tanesi kabarık içi çukur gibi oldu :((( çok üzülüyorum bu geçmeyecek mi hocam Ankaraya gelemem bunları size gösterme imkanım yok mu bir yorumunuzu alsam artık gittiğim doktorlara güvenemiyorum :((
Op Dr Atilla Kaya
çukurluğun zaman içinde 8 aya kadar dolması beklenir.henüz erken

ibrahim

Hocam merhabalar benim yuzumde baya bi ben kahverengi siyah karisik lazer tedavisi uygulattirdim dermatolog ve cildiye uzmani tarafindan 15 20 tane falan yakiyo kirmizi oluyor 1 hafta sonra kabuk baglayip dusuyor kizarikla zamanla gecegi icin ben tam olarak gecmiyor tekrar belli oldugu görülüyor 2 veya 3 kere tekrarlattim ayni yerlere sizin ne gibi tavsiyeniz olur hocam Teşekkürler
Op Dr Atilla Kaya
3-4 seansta geçmediyse değerlendirilip RF ile tedavi edilebilir.

SEÇİL

GİZLİ DİKİŞ ATILAN YERDE TEKRAR BEN CIKARMI ?
Op Dr Atilla Kaya
Atılan dikişin nasıl atıldığının önemi yok önemli olan geride bene ait doku kalıp kalmamasıdır. Bu arada ameliyatla ben almak tarih oldu artık teknolojiyle tedavi yapılıyor.

Taner

kolay gelsin hocam benim burnumda 1.5 cm buyuklugunde ben var deriye yapisik birazda kabarik nasil aldirmami onerirsiniz
Op Dr Atilla Kaya
RF ile

Emir

Merhaba hocam ben Konya’da yaşıyorum.Benlerimi aldırmak istiyorum.Ankara’ya gelme şansım yok.Konya’da önerebileceğiniz bir doktor varmı?
(Benlerim iki tane biri kabarık biri deri ile aynı yüzeyde)
Op Dr Atilla Kaya
konyada tedavi yapan merkezleri ve yöntemlerini araştırın

zeyno

Hocam merhaba hocam sekiz ay önce özel bir klinikte burnumun üzerindeki deri altında olan benlerimi lazerle sildirdim, fakat kızarıklık hala geçmedi kahverengi leke şeklinde kaldı ve sürekli ağlıyorum. Bu lekeler kaldı diye bir çok doktora gittim kimi zamanla gider dedi kimi kalır dedi bu durumda ne yapabilirim bunlar böylemi kalır yoksa kendiliğinden geçermi teşekkür ederim hocam
Op Dr Atilla Kaya
etkin şekilde güneş koruyucu kullanmalısınız.info @medicalart.com.tr ye fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

zeynepsu

Hocam merhablar Benim benim cilt beni cildimle yapışık aldırdım fakat cukur gibi suan iz kalma ihtimali olurmu derin biraz
Op Dr Atilla Kaya
çukurluk zamnala dolar

ferhat

hocam merhabalar yüzümde 4 tane ben aldım cerrahi yöntemlerle kahverengi tonlaması vardı 4 tanesi de aldıktan sonra tekrar çıkar mı yada aldırmaya bağlı olarak başka yerlerde fazla çıkma sorunu olumu arkadaş aldırmıştı o bölgeye yakın yerlerde 4-5 tane daha çıkmıştı açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekürler
Op Dr Atilla Kaya
onlar siğil olabilir.ayrıca yeni bende çıkabilir.

pek

Merhaba atilla hocam ben 7 gün önce elektrokoterle et benimi aldırdım pansuman yapmama gerek varmı artık hocam.teşekkürler
Op Dr Atilla Kaya
Gerek yok

Meral

Merhaba hocam,iyi gunler 🙂
Ben ankara’da yaşıyorum ve yuzumde 10 tane derıme yapışık aldırılcak ben var 17 yaşındayım.Ankara’daki kliniğinizde alabilir misiniz?(benleri daha once tedavı ettırdım kanser riski olan yok,bu nedenle devletteki doktorlar almadı.)
Op Dr Atilla Kaya
Evet Ankara şubemizde alınabilir

babi